Pierwszy krok do metanoia, czyli dlaczego warto sięgnąć do książki Małgorzaty Kornackiej „Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii”

Czym dla Ciebie jest Biblia?

Pierwsza nasuwająca się odpowiedź, to oczywiście Słowo Boże. Ale Biblia to także kompendium wiedzy na temat człowieka. I właśnie o tym mówi książka Małgorzaty Kornackiej „Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii”.

O książce przeczytałam na grupie dla blogerów chrześcijańskich. Zainteresowała mnie z dwóch powodów, o których pewnie wiedzą wszyscy moi czytelnicy – swego czasu poddałam się psychoterapii (o jej roli w kontekście niepełnosprawności powstanie odrębny wpis), a poza tym Biblia jest dla mnie drogowskazem, za którym z całych sił staram się podążać.

Choć nie miałam okazji poznać autorki osobiście, już od pierwszych chwil stała mi się bardzo bliska. Jako psychoterapeutka i doradca zawodowy jest współautorką warsztatów dla kobiet, a jak wiadomo, kobiecość jest dla mnie jednym z kluczowych zagadnień. Tym chętniej sięgnęłam po książkę, która z terapeutycznego punktu widzenia może pomóc każdej kobiecie (ale nie tylko) wejść na drogę przemiany.

Już pierwsze strony utwierdziły mnie w tym, że lektura tej pozycji to dobry wybór. Małgorzata Kornacka od początku ujmuje szczerością, przyznając się do swojej niedoskonałości. Zabieg ten pozwala zaufać jej jeszcze bardziej i porwać się w podróż do lepszego życia, opartego na Prawdzie płynącej z Księgi Ksiąg.

Książka ma bardzo przejrzysty układ. Krok po kroku przeprowadza czytelnika przez etapy uświadamiania sobie swoich myśli automatycznych, wskazując sposoby radzenia sobie z ich nieraz zgubnym wpływem. Mówi też o emocjach i odpowiednich mechanizmach zarządzania nimi. Wszystkie wskazówki poparte są cytatami z Pisma Świętego, które świadczą o tym, że w oczach Bożych mamy najwyższą wartość. Możemy tu również znaleźć arkusze wspierające pracę nad sobą w oparciu o Słowo Boże.

Czytając propozycję Małgorzaty Kornackiej miałam przed oczami własną drogę, na którą wkroczyłam jakiś czas temu. I przypominałam sobie, że muszę wkraczać na nią codziennie. Zatem jeśli chcecie przemiany, sięgnijcie po nią koniecznie! Ale uwaga: „autorka nie ponosi odpowiedzialności za zmiany, których dokonasz w życiu po przeczytaniu tej książki”.

Małgorzata Kornacka „Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii”, Wydawnictwo Fronda 2019, s. 306.

 

 

 

Close Menu